Rokavlon.com No2

Αθλητικό & Χρηματιστηριακό καφενείο - www.xbet.actionboard.net - www.xbet.forumotion.com

ΦόρουμΦόρουμ  PortalPortal  Σύνδεση  ΕγγραφήΕγγραφή  Όροι Εγγραφής Όροι Εγγραφής  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Βουλή TV LiveΒουλή TV Live  xbet-YouTubexbet-YouTube  ΚαιρόςΚαιρός  Στοίχημα Στοίχημα  calculatorcalculator  

Απάντηση στη Θ.ΕνότηταΜοιραστείτε | 

Μου θύμισε τον δικτάτορα Παπαδόπουλο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xbet

Registration date : 13/01/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Μου θύμισε τον δικτάτορα Παπαδόπουλο   Παρ 11 Σεπ 2015 - 18:24

ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΚΑΤΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
Απίστευτη επίθεση της Ζωής στον Τσίπρα: «Μου θύμισε τον δικτάτορα Παπαδόπουλο»!

Επίθεση με βαρείς χαρακτηρισμούς κατά του Αλέξη Τσίπρα εξαπέλυσε η Ζωή Κωνσταντοπούλου, παρομοιάζοντας τη στάση του, το τελευταίο διάστημα, με εκείνη του δικτάτορα Γιώργου Παπαδόπουλου «που ήθελε να βάλει την Ελλάδα στο γύψο».
«Νομοθετούσε και καταργούσε νόμους και διατάξεις κατά παραγγελία των δανειστών. Αυτό ήταν μια πλήρης κατάλυση της δημοκρατίας και δεν μπορεί να λέει ένας πρωθυπουργός ότι είναι για το καλό μας. Αυτό είναι λίγο σαν τον γύψο του Παπαδόπουλου» ανέφερε η κυρία Κωνσταντοπούλου μιλώντας στα Παραπολιτικά FM.

H κ. Κωνσταντοπούλου απάντησε και στην κριτική που δέχεται από πρώην συντρόφους της, καλώντας τον Αλέξη Τσίπρα και «τους συν αυτώ να βγαίνουν να τα λένε επώνυμα». Κατονόμασε, μάλιστα, τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ Νίκο Φίλη ως τον άνθρωπο που «υποδαύλισε» τις σε βάρος της επιθέσεις επαναλάμβανοντας τη φράση ότι «ο πόλεμος αυτός είχε χαρακτηριστικά δολοφονίας προσωπικότητας».

«Έφτασαν στο σημείο να με ταυτίσουν με την Χρυσή Αυγή. Έφτασαν να χτυπούν όλη μου την οικογένεια. Εξελισσόταν στην Βουλή ένα καθημερινό bullying. Δούλευα 20 ώρες το 24ωρο και δεν θα το ενέτασσα αυτό σε προσωπική στρατηγική. Δεν θεωρώ ότι έκανα επαναστατική γυμναστική αλλά τήρησα τον κανονισμό της Βουλής» συνέχισε η Ζωή Κωνσταντοπούλου.
«Το κόμμα που με πρότεινε δεν υπάρχει πια. Παραβιάστηκαν όλες οι συλλογικές αποφάσεις, όλες οι συλλογικές διαδικασίες και αν βγει πρώτο θα είναι η αποθέωση της εξαπάτησης του ελληνικού λαού» πρόσθεσε, αναφερόμενη στον ΣΥΡΙΖΑ. http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=39335&subid=2&pubid=113719297

Χτύπημα Βαρουφάκη κατά Τσίπρα: Αποφάσισε να παραδοθεί τη νύχτα του δημοψηφίσματος

Λίγες ημέρες πριν τις εκλογές και με την ανακοίνωση των ψηφοδελτίων του ΣΥΡΙΖΑ ο Γιάνης Βαρουφάκης ξαναχτυπα αφήνοντας αιχμές κατά του Αλέξη Τσίπρα ότι δεν ήθελε να διαπραγματευτεί άλλο.
Μιλώντας στη νέα εκπομπή του 24ωρου αγγλόφωνου τηλεοπτικού προγράμματος της DW με παρουσιαστή τον διακεκριμένο Βρετανό δημοσιογράφο Τιμ Σεμπάστιαν, ο κ. Βαρουφάκης δήλωσε ότι τη νύχτα της 5ης Ιουλίου, μετά το δημοψήφισμα «ανακάλυψα ότι η κυβέρνησή μας, ο πρωθυπουργός, εθλίβη από το 'όχι', το οποίο είχαμε καλέσει τους Έλληνες να μας δώσουν. Και το μετέτρεψε σε 'ναι', ως εκ τούτου παραιτήθηκα».

«Ο πρωθυπουργός μου αποφάσισε να παραδοθεί τη νύχτα του δημοψηφίσματος», σχολίασε ο Γ. Βαρουφάκης, επισημαίνοντας ότι κατά κάποιον τρόπο αισθάνεται «συνένοχος» για το γεγονός ότι δεν αξιοποιήθηκε από την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ «η ισχύς και η ενέργεια που μας έδωσαν οι γενναίοι Έλληνες ψηφοφόροι». Χαρακτηρίζοντας «εκπληκτικό» το γεγονός ότι 62% των ψηφοφόρων ψήφισε «όχι», είπε χαρακτηριστικά ότι «απλά το πετάξαμε στον κάλαθο των αχρήστων».

Στην ερώτηση του δημοσιογράφου ότι η παραιτηθείσα ελληνική κυβέρνηση αθέτησε την υπόσχεσή της, διευκρίνισε ότι «αθετήσαμε την υπόσχεσή μας, διότι υπήρχε μόνο μία υπόσχεση. Ότι δεν θα εξακολουθήσουμε να παρατείνουμε και να προσποιούμαστε. Να παρατείνουμε την κρίση (...) αποδεχόμενοι κι άλλο δάνειο, το οποίο θα προσθέταμε στο ήδη υπάρχον μη βιώσιμο χρέος και να προσποιούμαστε ότι επιλύουμε την κρίση». http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26509&subid=2&pubid=113715864
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://xbet.forumotion.com
BloodyMary03

Registration date : 20/09/2015

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου θύμισε τον δικτάτορα Παπαδόπουλο   Κυρ 20 Σεπ 2015 - 23:11

Ο πρωθυπουργοσ τησ χωρας δε νομιζω να θυμισε εκεινεσ τις εποχες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μου θύμισε τον δικτάτορα Παπαδόπουλο
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΜπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Rokavlon.com No2 :: φόρουμ ανοικτό :: Forum: Επισκεπτών & μελών :: admin σχόλιο - ειδήσεις-
Απάντηση στη Θ.ΕνότηταΜετάβαση σε: